LiqPay ic_arrow_back
Блог
Як почати продавати в режимі онлайн
Євгеній Борисов
Бізнес онлайн
8 хв
LiqPay blog_banne_big
Даємо поради торговцям-початківцям
Отже, ви вирішили відкрити власну справу та вести продажі в Інтернеті. Проте з чого почати, якщо зараз у вас немає сайту і великого бюджету?
Насправді все не так страшно, ніж здається на перший погляд. Побудувати свій бізнес можна з мінімальними інвестиціями. Для цього не потрібно мати специфічних навичок.
Ми спеціально для вас підготували перелік кроків, яких достатньо для того, щоб відкрити інтернет-магазин і ефективно розпочати продаж товарів у режимі онлайн.
1. Визначтеся, що саме ви хочете продавати.
Насамперед потрібно чітко визначитися, який товар ви хочете продавати. Проведіть дослідження вибраної вами ніші: дізнайтеся якомога більше про наявних конкурентів, вивчіть рівень попиту та пропозиції.
Невеличка порада: якщо ви тільки починаєте свій шлях в інтернет-продажах, вибирайте продукт, який добре знаєте.
LiqPay start_selling_1
2. Визначтеся, хто ваш клієнт.
Обов’язково побудуйте портрет своєї цільової аудиторії: стать, вік, регіон проживання, соціальний статус, рівень прибутку та інші корисні дані. Чим конкретніше цільова аудиторія, тим краще.
Коли зможете відповісти на запитання «Хто буде купувати мої товари?» та «Яку користь вони нестимуть покупцям?», переходьте до наступного етапу.
3. Власне виробництво чи закупівля у постачальників?
Маєте достатньо стартового капіталу для запуску власного виробництва? Круто! Обов’язково все прорахуйте, щоб потім не опинитися в ситуації, коли витрати на виробництво не дозволяють вам вийти на прибуток.
Утім, якщо зараз немає можливості створювати свій продукт, можна знайти оптового постачальника і в нього купувати товари для їх подальшого продажу. Де шукати постачальників:
  • через звичайний пошук у Google;
  • під час відвідування тематичних виставок;
  • за допомогою сервісів спільних закупівель;
  • у спеціалізованих інтернет-каталогах.
До речі, деякі торговці починають свій бізнес в Інтернеті, працюючи за системою дропшиппінг. Це вид підприємницької діяльності, що полягає в продажу товарів постачальника посередником. Такий варіант ідеально підійде початківцям, які не бажають здійснювати оптові закупівлі товарів та орендувати склад.
4. Легалізуйте свій бізнес.
Щоб законно торгувати через Інтернет, обов’язково зареєструйтесь як ФОП (фізична особа – підприємець) та відкрийте поточний рахунок ФОП у будь-якому українському банку. Процес диджиталізації впевнено поширюється країнами світу, і Україна – не виняток. Усе необхідне вже можна зробити в режимі онлайн.
Безкоштовна реєстрація ФОП доступна насайті «Дія». Подання заяви займає близько 10 хвилин, після чого вас буде зареєстровано як ФОП протягом 2 робочих днів.
Після того як реєстрацію ФОП буде завершено, можете переходити до відкриття поточного рахунку підприємця. Це можна зробити в режимі онлайн насайті ПриватБанку. Відкриття рахунку безкоштовне.
Для обох процедур вам знадобиться електронний підпис. Клієнти ПриватБанку можуть його безкоштовно отримати черезweb-версію Приват24, скориставшись меню «Сервіси» → «Бізнес» → «Електронний цифровий підпис для фіз. особи».
5. Створення інтернет-магазину.
Тепер перейдемо безпосередньо до створення інтернет-магазину, де клієнти матимуть змогу замовити ваші товари чи послуги.
Якщо не маєте навичок програмування, то не біда, адже цю роботу можна делегувати профільним спеціалістам. Проте є альтернативне рішення, яке значно скоротить час та фінансові ресурси, необхідні для запуску магазину.
Радимо звернути увагу на конструктори сайтів – спеціалізовані сервіси, що надають можливість будь-кому створити сайт для власного бізнесу. Одним із найпопулярніших українських сервісів у цій сфері є«Хорошоп», де створення магазину займає 4 кроки: оформлення заявки → вибір дизайну → наповнення сайту товарами → запуск сайту.
До того ж «Хорошоп» надає багато інструментів для рекламного просування магазину в Інтернеті.
LiqPay start_selling_2
6. Продумайте спосіб доставки та політику повернення.
Важливими конкурентними перевагами будь-якого інтернет-магазину є наявність швидкої доставки та процедури повернення товару. Цю інформацію слід детально описати на сайті магазину.
Доставку можуть здійснювати кур’єри, найняті вами в штат, або співробітники кур’єрської служби, з якою ви співпрацюватимете. Також спочатку ви можете надсилати посилки самостійно через відділення логістичних компаній.
7. Налаштування приймання платежів.
Перед тим як увірватися у світ електронної комерції та прийняти своє перше замовлення, ви маєте зробити ще дещо важливе – налаштувати способи оплати. І оскільки ви вже маєте поточний рахунок ФОП у ПриватБанку, то можна сміливо підключати інтернет-еквайрингLiqPay.
LiqPay надає безліч різноманітних платіжних рішень, завдяки яким оплата товарів на сайті проходитиме зручно та швидко. Для реєстрації в LiqPay достатньо лише номера мобільного телефону, а ваш онлайн-магазин буде активовано протягом 1 робочого дня після створення.
LiqPay start_selling_3
Вдалих вам продажів!